Przeprowadzka?

Postanowione: przeprowadzasz się. I od czego tu zacząć?

Jak przenieść cały swój dotychczasowy dobytek w nowe miejsce? Mogłoby wydawać się proste a i stron oraz poradników na ten temat krąży w sieci całe mnóstwo. Tylko, co z tego? Od czego zacząć? Kartony - ok, są. A teraz jak: kuchnia, salon czy sypialnia? Najpierw rzeczy sezonowe a może właśnie te niezbędne teraz? Podpowiadamy: Aby dobrze przygotować się do przeprowadzki, warto rzeczywiście zaopatrzyć się w kartony i w pierwszej kolejności spakować wszelkie bibeloty, które zajmują miejsce i tworzą atmosferę, ale do życia niezbędne nie są. Wiemy jak to jest: niby nowe lokum gotowe, ale na miejscu okazuje się, że jeszcze wypadałoby listwy przykleić w dwóch miejscach, tu schować kable, tam zrobić gniazdko.

Przeprowadzka to doskonały moment na oczyszczanie przestrzeni życiowej. Kochamy drobne pamiątki, rzeczy, które przywodzą na myśl miłe wspomnienia, lecz czy naprawdę trzeba dla nich robić ekstra miejsce? Wynajem nowego mieszkania lub jego zakup zwykle jest następstwem konieczności wprowadzenia zmian praktycznych. Bądźmy zatem rozsądni dalej i nie zagracajmy przestrzeni, w której spędzamy sporo czasu. Jeżeli dostaliśmy w prezencie ślubnym wolnowar, ale w zasadzie używamy go raz w roku, po co marnować miejsce w kuchennych szafkach? Jeżeli jesteśmy proekologiczni i nie chcemy by ogromna część lasów była wyżynana zimą tylko po to by przez dwa tygodnie zdobiła nasz dom, kupujemy sztuczną choinkę. Lecz czy naprawdę musimy montować pawlacz nad wejściem jak w latach 80-tych by ją schować?

W domu mamy ogrom rzeczy, których nie chcemy wyrzucać, których potrzebujemy, ale niekoniecznie przez cały czas. Przy przeprowadzce warto je spakować w pierwszej kolejności. Zdziwicie się, jaka to jest masa rzeczy. Spakowane kartony możecie złożyć np. w naszych Schowkach (będą przydatne dopiero po paru miesiącach), kiedy Wy już zdążycie umościć sobie gniazdko. Wtedy, bez większego trudu znajdziecie dla nich miejsce.Dzięki ofercie Schowka24 Wasza przeprowadzka będzie o wiele łatwiejsza i szybsza. Nie ma co zwlekać!